Značky sedmimílových bot

Jak už sem psal v úvodu, je na výběr hned z několika značek poweriserů. Originální PowerSkipy si koupí málokdo. Seznam značek je následující:

7mílové boty PowerSkip

PowerSkip

Německá značka, patřící majiteli patentu. Powerskips mají velice kvalitní pružiny a k dostání jsou ve dvou variantách (pohyblivý kotník a původní model bez pohyblivého kotníku). Pohybliv kotník je velice příjemný na běhání, ale u salt může být spíše nevýhodou. PowerSkips mají velice nepohodlné vázání. Dá se na ně však nainstalovat vázání z jiných bot. V ČR měl PowerSkips skokan APO, u kterého jsem měl možnost si je vyzkoušet.

Cena PowerSkip

Oba modely stojí 858.- EUR.


SpeedJumper

Velmi precizně zpracované boty, opět z Německa. Hlavní část konstrukce je vysoustružena z jednoho kusu. SpeedJumper jsou údajně velice tiché. Jedinou slabinou je skutečnost, že využívají pružiny značky PowerStrider, které s oblibou praskají..

Cena SpeedJumper

SpeedJupmery pořídíte za pouhých 1 200.- EUR :-)

Poweriser

sedmimílové boty Poweriser

Velmi kvalitní boty z výrazně lepší cenu, než výše uvedené značky. Jednalo se o prvního výrobce, který odkoupil patent od PowerSkip. Díky tomu jsou velice rozšířené mezi skokany po celém světě. Poweriser neustále inovují své modely. Využívají je profesionálové i sváteční skokani. Již v základní ceně u nich dostanete velice komfortní vázání.

Další významnou výhodou je snadná výměna gumového kopýtka. Na rozdíl od 7LeagueBoots nemusíte měnit celý hliníkový dík (opracace na hodinu), ale jednoduše vyměníte gumovou podrážku.

Cena Poweriser

Powerisers pořídíte již od 7 999,- Kč v dospělé variantě a 4 999,- Kč v dětské variantě (30-50 Kg)

7Miles Boots

sedmimílové boty 7LeagueBoot

7LeagueBoots, dříve 7Miles jsou značkou se sídlem v Rakousku a továrnami v Číně. Tyto boty jsou také poměrně kvalitní, ovšem nevýhodou je skutečnost, že v základní ceně nabízejí pouze prahistorické vázání "kolenní oblouk". Ten je nepohodlný a neumožňuje individuální nastavení. Pokud chcete použitelné vázání, musíte si připlatit cca 2 000,- Kč.

Cena 7LeagueBoot

Varianta s kolenním obloukem: 7 777,- Kč. Pohodlné vázání za příplatek od cca 2 000,- Kč.

Up-Wing

sedmimílové boty PowerStrider

Čínská značka Up-Wing vystupuje po světě pod různými dalšími názvy. U nás se můžete setkat například s označením PowerStrider. Cílem je patrně zmást zákazníky, kteří si boty pletou se značkou Poweriser. Up-Wing se v posledních letech nebál experimentovat a představil pozměněnou koncepci, využívající celou délku pružiny. Bohužel však svou snahu pohřbil nedokonalým zpracováním. Horní vázání je uchyceno plastem, kteý ho neudrží. To se pak při skákání vykrucuje. Spodní přezky jsou gumové a noha se tudíž v botě neustále hýbe. Celkově jsou PowerStridery již po pár týdnech velice hlučné. Měl jsem možnost skákat na botách, které měly za sebou cca 2 týdny.

Cena Up-Wing/ PowerStrider

Tyto odlehčené botky pořídíte za cenu 6 890,- Kč. Počítejte ale s dalšími náklady.

Skyrunner

sedmimílové boty Skyrunner

Čínská značka, nabízející velice sparťanskou výbavu. Horní vázání je typu Kolenní oblouk, které považuji za nepoužitelné pro dlouhou dobu obouvání, velké neppohodlí a prakticky nulovou možnost nastavení. Spodní vázání je také velice pochybné. Neustále se mi povolovalo. Skyrunner se dělají pouze do váhy skokana 90 Kg. Větší hmotnost by asi nepřežily :-)

Cena Skyrunner

Pokud jste tak bohatí, abyste mohli kupovat levné věci, Skyrunnery pořídíte za 4 500,- Kč :-)

Worker

Platí zde vpodstatě to samé, co u značky Skyrunner. Dokonce se snad jedná i o stejného výrobce.